Programy biznesowe zwiększają efektywność firmy

Gdy zakładamy własny biznes z całą pewnością mamy sporo planów. Jednakże typowa rzeczywistość biznesowa sprawia, że niejako po pewnym czasie zdajemy sobie sprawę, iż bardzo ambitne plany muszą być nieco przesunięte, najzwyczajniej zmienione.

Powyżej 1,5 tysiąca firm korzysta z systemu SAP

Kupno gotowego oprogramowania dla firm jest koniecznym elementem rozwoju wszystkich zakładów. Jeżeli na początku zarządza się małą firmą, oczywiście zazwyczaj skomplikowane oprogramowanie nie jest bynajmniej do niczego potrzebne – możliwość porozumienia się z koleżanką siedzącą przy tym samym biurku zwykle w zupełności wystarcza.

Odnośnie aplikacji mobilnych – interesujące rady

Oprogramowanie do telefonów komórkowych oparte na licencji open source zrewolucjonizowało osiągnięcia urządzeń mobilnych. Na dzień dzisiejszy projektowanie aplikacji mobilnych jest bardzo łatwe i wymaga jedynie podstawowej wiedzy o programowaniu. Dzięki temu na stronach internetowych znajdują się tysiące pisanych przez amatorów programów dedykowanych na telefony komórkowe, wykorzystujących przyrządy w które wyposażony jest zwykle smartphone: żyroskopy, kamerę czy lokalizator GPS. Spora część z takich programów służy jedynie zabawie, istnieją jednak takie, które mogą pomóc ratować życie człowieka. Możliwości oprogramowania ograniczone są więc zazwyczaj przez wyobraźnię osoby tworzącej program.